WR12X6983FTL
VIGOR # :
73416
Description
RES 698K OHM 1% 1/4W 1206
DataSheet
WR12X6983FTL PDF
Part Status:Active
Resistance:698 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)