AR06BTCV3002
VIGOR # :
156377
Description
RES 30K OHM 0.1% 1/4W 1206
DataSheet
AR06BTCV3002 PDF
Part Status:Active
Resistance:30 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)