RN12B5763CT5-25
VIGOR # :
164859
Description
RES SMD 576K OHM 0.1% 1/8W 1206
DataSheet
RN12B5763CT5-25 PDF
Part Status:Active
Resistance:576 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)