RN10F45R9CT5-50
VIGOR # :
167899
Description
RES SMD 45.9 OHM 1% 1/10W 0805
DataSheet
RN10F45R9CT5-50 PDF
Part Status:Active
Resistance:45.9 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)