RM12F11R0CT
VIGOR # :
168724
Description
RES SMD 11 OHM 1% 1/4W 1206
DataSheet
RM12F11R0CT PDF
Part Status:Active
Resistance:11 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)