RM10J7R5CT
VIGOR # :
171103
Description
RES SMD 7.5 OHM 5% 1/8W 0805
DataSheet
RM10J7R5CT PDF
Part Status:Active
Resistance:7.5 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)