RM10F10R0CTD
VIGOR # :
172168
Description
RES SMD 10 OHM 1% 1/8W 0805
DataSheet
RM10F10R0CTD PDF
Part Status:Active
Resistance:10 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)