RN12F4702CT5-50
VIGOR # :
173703
Description
RES SMD 47K OHM 1% 1/8W 1206
DataSheet
RN12F4702CT5-50 PDF
Part Status:Active
Resistance:47 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)