RN10F1821CT5-50
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
VIGOR # :
174009
Description
RES SMD 1.82K OHM 1% 1/10W 0805
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RN10F1821CT5-50 PDF
Type Description
Series:RN
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:1.82 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)