RM14F2430CT
VIGOR # :
178279
Description
RES SMD 243 OHM 1% 1/3W 1210
DataSheet
RM14F2430CT PDF
Part Status:Active
Resistance:243 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)