RM12F1130CT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
VIGOR # :
180296
Description
RES SMD 113 OHM 1% 1/4W 1206
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RM12F1130CT PDF
Type Description
Series:RM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:113 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)