RM12J273CT
VIGOR # :
180899
Description
RES SMD 27K OHM 5% 1/4W 1206
DataSheet
RM12J273CT PDF
Part Status:Active
Resistance:27 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Number of Terminations:2
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ERA-1AEB5760C
ERA-1AEB5760C
RES SMD 576 OHM 0.1% 1/20W 0201
RS73G1JTTD2941B
RS73G1JTTD2941B
RES 2.94K OHM 0.1% 1/5W 0603
RN73R2BTTD4481F100
RN73R2BTTD4481F100
RES 4.48K OHM 1% 1/4W 1206
RM12J273CT
RM12J273CT
RES SMD 27K OHM 5% 1/4W 1206
ZA GC10BK
ZA GC10BK
GROUNDING CORD 10-FT LENGTH
JLWH-DT2
JLWH-DT2
LIGHT HARNESS
26502-LED-STN
26502-LED-STN
LAMP MAG 5 DIOPT 110V/220V 45LED