CSR0207FTDT5103
VIGOR # :
234402
Description
RES SMD 510K OHM 1% 1W MELF
DataSheet
CSR0207FTDT5103 PDF
Part Status:Active
Resistance:510 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)