CSRV0207FTDT2493
Manufacturer
Viking Tech
VIGOR # :
455944
Description
RES 249K OHM 1% 1W 0207
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
CSRV0207FTDT2493 PDF
Type Description
Series:CSRV
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:249 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0207
Supplier Device Package:0207
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)