AR05BTCW2002
VIGOR # :
456076
Description
RES 20K OHM 0.1% 1/8W 0805
DataSheet
AR05BTCW2002 PDF
Part Status:Active
Resistance:20 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)