AR03DTC1003
VIGOR # :
492550
Description
RES 100K OHM 0.5% 1/16W 0603
DataSheet
AR03DTC1003 PDF
Part Status:Active
Resistance:100 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)