CR-62FA7--649R
Manufacturer
Viking Tech
VIGOR # :
555847
Description
RES 649 OHM 1% 3/4W 0612
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
CR-62FA7--649R PDF
Type Description
Series:CR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:649 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0612 (1632 Metric)
Supplier Device Package:0612
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)