AR06BTCO3482
VIGOR # :
606252
Description
RES 34.8K OHM 0.1% 1/3W 1206
DataSheet
AR06BTCO3482 PDF
Part Status:Active
Resistance:34.8 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)