R-30BJ500-10K
Manufacturer
TubeDepot
VIGOR # :
634448
Description
1/2W CARBON COMPOSITION 10K
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
R-30BJ500-10K PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:10 kOhms
Tolerance:-
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Carbon Composition
Features:-
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:-
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
45F5R0
45F5R0
RES 5 OHM 5W 1% AXIAL