MFR0623FADV5620
VIGOR # :
639153
Description
RES 562 OHM 1% 1/4W AXIAL
DataSheet
MFR0623FADV5620 PDF
Part Status:Active
Resistance:562 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)