MFR0623FAEV2873
VIGOR # :
644054
Description
RES 287K OHM 1% 1/4W AXIAL
DataSheet
MFR0623FAEV2873 PDF
Part Status:Active
Resistance:287 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)