MOF1145JBFS4702FB
Manufacturer
Viking Tech
VIGOR # :
655386
Description
42 K OHM 5% METAL OXIDE FIRE RES
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
MOF1145JBFS4702FB PDF
Type Description
Series:MOF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:47 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)