MFR0623FTEV15R8
VIGOR # :
681307
Description
15.8 R OHM 1% THOUGH HOLE RESIST
DataSheet
MFR0623FTEV15R8 PDF
Part Status:Active
Resistance:15.8 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)