MFR0623FADF4300
Manufacturer
Viking Tech
VIGOR # :
895318
Description
RES 430 OHM 1% 0.6W AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
MFR0623FADF4300 PDF
Type Description
Series:MFR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:430 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)