VZH221M1CTR-0607S
VIGOR # :
915857
Description
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD
DataSheet
VZH221M1CTR-0607S PDF
Part Status:Active
Capacitance:220 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:280 mA @ 100 kHz
Impedance:360 mOhms
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)