35ZLJ680MCE10X25
VIGOR # :
917402
Description
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
DataSheet
35ZLJ680MCE10X25 PDF
Type Description
Series:ZLJ
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:680 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:1.595 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:2.9 A @ 100 kHz
Impedance:24 mOhms
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):1.063" (27.00mm)