450BXC22MEFC12.5X30
Manufacturer
Rubycon
VIGOR # :
918077
Description
CAP ALUM RAD
Catalog
Aluminum Electrolytic Capacitors
DataSheet
450BXC22MEFC12.5X30 PDF
Type Description
Series:BXC
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:12000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Polarization:Polar
Ratings:-
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):1.260" (32.00mm)