16TZV22M4X6.1
VIGOR # :
921256
Description
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD
DataSheet
16TZV22M4X6.1 PDF
Type Description
Series:TZV
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Polarization:Polar
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:28.8 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:90 mA @ 100 kHz
Impedance:1.35 Ohms
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max):0.240" (6.10mm)
Surface Mount Land Size:0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)