450BXF22MWU12.5X20
VIGOR # :
921542
Description
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL
DataSheet
450BXF22MWU12.5X20 PDF
Type Description
Series:BXF
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:280 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:700 mA @ 100 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):0.866" (22.00mm)