450KXF47MEFCSN20X20
VIGOR # :
921697
Description
CAP ALUM 47UF 20% 450V SNAP
DataSheet
450KXF47MEFCSN20X20 PDF
Type Description
Series:KXF
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:47 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:410 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:0.787" Dia (20.00mm)
Height - Seated (Max):0.866" (22.00mm)