35THV220M10X10.5
VIGOR # :
921855
Description
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD
DataSheet
35THV220M10X10.5 PDF
Type Description
Series:THV
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:220 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):200mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Polarization:Polar
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:300 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:500 mA @ 100 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size:0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)