200BXC6R8MEFC8X11.5
VIGOR # :
922087
Description
CAP ALUM 6.8UF 20% 200V RADIAL
DataSheet
200BXC6R8MEFC8X11.5 PDF
Type Description
Series:BXC
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:6.8 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:200 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:8000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:-
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.531" (13.50mm)