35TZV47M6.3X6.1
VIGOR # :
922483
Description
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD
DataSheet
35TZV47M6.3X6.1 PDF
Type Description
Series:TZV
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:47 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Polarization:Polar
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:80 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:250 mA @ 100 kHz
Impedance:360 mOhms
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.240" (6.10mm)
Surface Mount Land Size:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)