25ZLG10MEFCTZ4X7
VIGOR # :
923027
Description
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL
DataSheet
25ZLG10MEFCTZ4X7 PDF
Type Description
Series:ZLG
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:10 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:41.4 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:-
Impedance:520 mOhms
Lead Spacing:0.059" (1.50mm)
Size / Dimension:0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)