VZH220M1CTR-0506S
Manufacturer
SURGE
VIGOR # :
932815
Description
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD
Catalog
Aluminum Electrolytic Capacitors
DataSheet
VZH220M1CTR-0506S PDF
Type Description
Series:VZH
Package:Tape & Reel (TR)Strip
Part Status:Active
Capacitance:22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Polarization:Polar
Ratings:-
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:150 mA @ 100 kHz
Impedance:800 mOhms
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)
Surface Mount Land Size:0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)