VUJ471M1VTR-1616S
VIGOR # :
934453
Description
CAP ALUM 470UF 20% 35V SMD
DataSheet
VUJ471M1VTR-1616S PDF
Part Status:Active
Capacitance:470 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 150°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:750 mA @ 100 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max):0.669" (17.00mm)
Surface Mount Land Size:0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)