RZW222M1VBK-1825S
VIGOR # :
938578
Description
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
DataSheet
RZW222M1VBK-1825S PDF
Part Status:Active
Capacitance:2200 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:3.14 A @ 100 kHz
Impedance:19 mOhms
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Size / Dimension:0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max):1.063" (27.00mm)