RXW101M1HBK-0811S
VIGOR # :
949126
Description
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL
DataSheet
RXW101M1HBK-0811S PDF
Part Status:Active
Capacitance:100 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:485 mA @ 100 kHz
Impedance:234 mOhms
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)