VZH100M1HTR-0606S
VIGOR # :
952879
Description
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD
DataSheet
VZH100M1HTR-0606S PDF
Part Status:Active
Capacitance:10 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:165 mA @ 100 kHz
Impedance:880 mOhms
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)
Surface Mount Land Size:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)