RZW221M1VBK-1012S
VIGOR # :
952903
Description
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
DataSheet
RZW221M1VBK-1012S PDF
Part Status:Active
Capacitance:220 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:7000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:865 mA @ 100 kHz
Impedance:80 mOhms
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)