RZW331M1HBK-1025S
VIGOR # :
961100
Description
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
DataSheet
RZW331M1HBK-1025S PDF
Part Status:Active
Capacitance:330 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:7000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:1.44 A @ 100 kHz
Impedance:72 mOhms
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):1.063" (27.00mm)