RZW221M1HBK-1016S
VIGOR # :
962288
Description
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL
DataSheet
RZW221M1HBK-1016S PDF
Part Status:Active
Capacitance:220 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:7000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:1.05 A @ 100 kHz
Impedance:110 mOhms
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.689" (17.50mm)