100A8R2BW150XC
Manufacturer
American Technical Ceramics
VIGOR # :
Description
CAP CER 8.2PF 150V NONSTND
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
100A8R2BW150XC PDF
Type Description
Series:Porcelain Superchip® ATC 100A
Package:-
Part Status:Active
Capacitance:8.2 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:150V
Temperature Coefficient:P90
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C