251R15S220JV4E
Manufacturer
Johanson Technology
VIGOR # :
Description
CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 0805
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
251R15S220JV4E PDF
Type Description
Series:S
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:22 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.046" (1.17mm)