100A3R9CW150XT
Description
CAP CER 3.9PF 150V P90 0505
DataSheet
100A3R9CW150XT PDF
Type Description
Series:Porcelain Superchip® ATC 100A
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:3.9 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:150V
Temperature Coefficient:P90
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)