100B471JW200XT
Description
CAP CER 470PF 200V P90 1111
DataSheet
100B471JW200XT PDF
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:P90
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.102" (2.59mm)