0201BN820J500NGT
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0201
DataSheet
0201BN820J500NGT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:82 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Gold Flash Termination
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)