1210E154K500KHT
Description
CAP CER 0.15UF 50V 1210
DataSheet
1210E154K500KHT PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.15 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.065" (1.65mm)