1210E334K250KHT
Manufacturer
NOVACAP
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.33UF 25V 1210
DataSheet
1210E334K250KHT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.33 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Features:High Temperature
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.065" (1.65mm)