LS1812N222K302NX100TM
Manufacturer
NOVACAP
VIGOR # :
Description
CAP CER 2200PF 250VAC C0G 1812
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
LS1812N222K302NX100TM PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X2, Y3
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.065" (1.65mm)